Konuşmacılar

Buket YENİL

Mind AcademyÖzgeçmiş

1980 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamlayarak formasyon sahibi oldu. İstanbul Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.

Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak 3 yıl çalıştıktan sonra 2010 yılından itibaren Mind Lab Türkiye’de eğitmen olarak çalışmaya başladı. Mind Lab International  “Mediated Learning”, ‘’Art of Playing’’, ‘’ Art of Transfer’’ eğitim programına katılmış, Brezilya’da Mind Group tarafından düzenlenen  uluslararası “Eğitim Reformları  Çalıştayları”nda görev almıştır. 6 yıldan bu yana Mind Lab metodunun özel ve devlet okullarında uygulanmasında,  şirket içi ve anlaşmalı kurumlardaki öğretmenlerin eğitiminde aktif rol aldı.  Aracılı Öğrenme konusunda eğitimlere katıldı, farklı çalıştay ve sempozyumlarda görev aldı. Anaokulu, ilkokul ve lise seviyesindeki öğretmenlere Oyun Oynama Sanatı, Transfer Sanatı ve Aracılı Öğrenme Deneyimi üzerine eğitimler verdi.

2016 yılından itibaren Eğitim ve İçerik Geliştirme Uzmanı olarak Mind Lab Türkiye’de görev yapmaktadır.

Evli ve 1 çocuk annesidir.

Konu Özeti

Oyun Oynama Sanatı ve Aracılı Öğrenme


VII. Temel Eğitim Sempozyumu

Sempozyumumuz ile ilgili merak ettikleriniz için sağ taraftaki yardım butonuna tıklayabilir yada bilgiislem@tozok.org.tr mail adresine mail atabilirsniz.
Yardım almak için tıklayın