Konuşmacılar

Dr. Burcu Güngör CABBAR

TEMA Vakfı Eğitim Bölüm Başkan YardımcısıÖzgeçmiş

TEMA  Vakfı  Eğitim Bölüm Başkan Yardımcısı

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi  biyoloji öğretmenliği bölümünden mezun olan Güngör, 2004 yılında yüksek lisansını, 2009 yılında doktorasını tamamlamıştır. Öğrenme engelleri, çevre eğitimi, yetişkin eğitimi, öğretmen eğitimi, geribildirim konularında çeşitli çalışmalar yapan Güngör üniversitede öğretim elemanı olarak görev yapmıştır.,2010 yılından beri çeşitli STKlarında eğitim programları tasarlayıp uygulamaktadır.

Konu Özeti

Doğa İçinde Eğitim Mümkün / Mü?


21. yüzyılda okullardan beklenen, yaşam ve meslek becerileri yanında öğrencilerin öğrenme ve yenilenme becerilerini geliştirerek onları yaşama hazırlamaktır. Bu yaklaşım, doğa hakkında bir şeyler öğrenmenin, doğa içinde öğrenmeye dönüşmesini de gerektirmektedir.  Bunu gerçekleştirmek için insanı doğadan ayrı ve onu korumak durumunda olan konumda değil, “doğanın bir parçası olarak insan” konumunda düşünmek kaçınılmazdır. Okulların bunu yapabilmesinin bir yolu da sınıf dışı etkinliklerle çocukların doğanın içinde öğrenmelerini sağlamaktır. Peki nasıl etkinlikler yapılabilir ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için?

VII. Temel Eğitim Sempozyumu

Sempozyumumuz ile ilgili merak ettikleriniz için sağ taraftaki yardım butonuna tıklayabilir yada bilgiislem@tozok.org.tr mail adresine mail atabilirsniz.
Yardım almak için tıklayın