Konuşmacılar

Fatih AKDOĞANÖzgeçmiş

1996 Yılında Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesinde mzun oldu. Aynı yıl 15. yıl Sınıf Öğretmediğinden sonra alan değiştirerek Görsel sanatlar Öğretmeni olarak Öğretmenliğe devam etmekte.2002 yılından itibaren AÇEV ile Aile eğitimleri vermeye başladı. 2005yılında Marmara Üniversitesi Yetişkin Eğitimi Yüksek lisansını bitirdi.2009 Öğretmen Akademisi Vakfında Kısmi Zamanlı Eğitmen olarak meslektaşlarıyla çalışmaya başladı. Yüzün üzerinde özel ve resmi okulda Sınıf Yönetimi, İletişim Becerileri, Ölçme Değerlendirme, Sınıfta Yaratıcılık,  Tasarım Teknikleri,Veli iletişimi, Aile eğitimleri  üzerine atölye çalışmaları yaptı. 2014 yılında EKİP Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformunu kurdu, 2017 yılında Eğitim İçin Sinema ve Sanat derneğini kurdu. Eğitim temalı kısa filmler çekti.

Ekip bünyesinde okul temelli  mesleki gelişim atölyeleri yapmaya devam etmekte.

Konu Özeti

DİSİPLİNLER ÜSTÜ BECERİLERİN GELİŞTİRİLMESİNDE FARKLILAŞTIRILMIŞ OTANTİK DEĞERLENDİRME ATÖLYESİ


Atölyenin Amacı:

  • Öğretmenlerin otantik değerlendirmeye yönelik farkındalıklarını artırmak,

 

  • Öğretmenlerin disiplinler üstü becerilere yönelik bilgi ve farkındalığını artırmak,

 

 

  • Öğretmenlerin “Petroglif, fabl, besin sanatı, somut şiir, karaoke, mandala, tuluat, origami” gibi çoklu zekâya hitap eden unsurlarla destekli otantik değerlendirmeler kullanarak, öğrenenlerin disiplinlerüstü becerilerini( analiz, sentez, diyalektik düşünme, üstbiliş…) geliştirmesine olanak sağlamak

 

  • Uygulama ağırlıklı bir atölye yaparak, öğretmenlerin farklılaştırılmış otantik değerlendirmeyle disiplinlerüstü becerileri nasıl geliştireceklerini deneyimlemelerini sağlamak.

 

Hedef kitle: İlkokul öğretmenleri ve ortaokul 5. Sınıf derslerine giren tüm branş öğretmenleri

 

Atölye içeriği:

Disiplinler Üstü Beceriler

Otantik Değerlendirme

Farklılaştırılmış Otantik Değerlendirme Araçlarıyla Disiplinler Üstü Becerilerin Kazandırılması Teori ve Uygulama

Derslerde Otantik Değerlendirme ve Farklılaştırma

Atölyedeki Hedef Kitleyi Atölye Sonunda Otantik Değerlendirme Yöntemiyle Değerlendirme

VIII. Temel Eğitim Sempozyumu

Sempozyumumuz ile ilgili merak ettikleriniz için sağ taraftaki yardım butonuna tıklayabilir yada bilgiislem@tozok.org.tr mail adresine mail atabilirsniz.
Yardım almak için tıklayın