Konuşmacılar

NİLHAN ESER

EğitimciÖzgeçmiş

Orta öğrenimini English High School( İngiliz Lisesi)’da tamamladı. 1987 yılında, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans derecesi aldı.

Amerikan Albert Einstein Enstitüsünde Aile Terapisti sertifikasını ve New York  R.E.B.T. enstitüsünde Bilişsel Terapiler sertifikasını aldıktan sonra 1995 yılında PERSONA Psikolojik Eğitim ve Danışmanlık Merkezinin kurucusu olup, aynı zamanda uygulayıcı olarak da çalışmaktadır. I.B.O. ile yaptığı çalışmalar sonucunda birçok okulda P.Y.P. ve I.B. eğitimleri verdi.

YÖRET Vakfı’nın eğitmenlerinden biri olarak çalıştı.

İstanbul Psikoterapi ve Grup Terapileri Derneği üyesi olup Psikodrama Grupları Yönetici Asistanı sertifikasına sahiptir. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nin ilk Genel Sekreterliğini yürütmüştür.

Farklı kişilik bozuklukları, insanlarda kişilik yapıları, stres yönetimi, takım çalışması, sınıf içi yönetim ve iletişim, duygusal zeka ve atılganlık ( güvenli davranış) eğitimleri vermektedir. Şu anda şirket, okul, ve ailelere bireysel gelişime yönelik eğitim vermektedir. 

Konu Özeti

Farklı Öğrenme Biçimlerinin Sınıf İçindeki Önemi


  • Farklı öğrenme biçimlerinin sınıf içerisindeki önemi
  • Farklı öğrenme biçimlerine göre müfredatı düzenleme
  • Bunların sınıf içi yönetime ve disipline etkileri
  • İletişimde farklılıkları gözetmek
  • Çatışma çözüm yöntemleri

Farklı öğrenme biçimlerinin hem çocuğun öğrenmesini kolaylaştırmak hem iletişim modellerini değiştirme ve bununda sınıf içi yönetimde kolaylaştırıcı bir unsur olarak kullanılabileceğinin yöntemlerini göstermeye yönelik bir sunum olacaktır.

Sunum içerisin de farklı öğrenme çeşitlerini kısaca tanıtmak bunların müfredatta yapılacak düzenlemelerinin örneklerini göstermek, iletişim modellerine etkilerini göstermek sınıf içi sorunlar oluşmadan, sorun sırasında ve sorun sonrasında çatışma çözüm yöntemleri ve buna bağlı disiplin yöntemleri anlatılacaktır. Bu şekilde sınıf atmosferi / “Sınıf İklimi” ile ilgili değişimlere dair ipuçları verilecektir.

Çalıştay sırasında soru cevap, video gösterimi, örnekleme ve interaktif oyun yöntemleri kullanılacaktır.

VII. Temel Eğitim Sempozyumu

Sempozyumumuz ile ilgili merak ettikleriniz için sağ taraftaki yardım butonuna tıklayabilir yada bilgiislem@tozok.org.tr mail adresine mail atabilirsniz.
Yardım almak için tıklayın