Konuşmacılar

Sinem Aksay Sabah

Mindfulness Türkiye Kurucusu ve EğitmenÖzgeçmiş

En son direktör olarak görev yaptığı ve bir start-up olan ABD’li bir e-eğitim firması, hayatının ve iş hayatının dönüm noktası oldu. E-eğitim ile keşfettiği Mindfulness’ın temellerini kendisinde esasında üniversite yıllarında atmış olduğunu fark etti. Bu konu aracılığı ile insanlara yardım etmek arzusunu profesyonel yaşamı ile birleştirebileceğini fark edince 2015 senesinin başında Mindfulness Türkiye’yi kurdu.

İngiltere Mindfulness Öğretmen Ağının yayınladığı iyi uygulama prensipleri dahilinde Bangor Universitesi Mindfulness Merkezi Öğretmen Eğitimi Yol Haritasında Eğiticinin Eğitimi Seviye 1’i tamamlamıştır ve MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) eğitimleri vermektedir.


1997 yılında ODTU İnşaat Mühendisliği eğitimi üzerine 2000 yılında yüksek lisansını (MBA) ABD’de tamamlamıştır.

 

Konu Özeti

Mindfulness nedir?: Deneyim Ağırlıklı Bir Giriş Konuşması


1 Saniye Mindfulness'a Davetlisiniz O tek bir «an» da sorun bildiğimiz tüm zorlu düşüncelere, duygulara farklı bir bakış mümkün mü? 1 Saniye bakarsanız, olabilir. Enerjimize, duygularımıza, zihnimize, ruhumuza 1 Saniye birlikte bakalım.

Her gün 1 doz 1 saniye ve sonrası… «Kendine 1 saniye iyi bak!»  seminerinde Sinem Aksay Sabah bizlerle olacak. 

«Bi’saniye» deyip geçmeyin. 1 saniye olumlu davranış için seçim şansıdır. Hayatımız yaşadığımız zorluklara verdiğimiz tepkiler ile şekil alır.  Tepki vermek genelde kaçınma (fiziksel olarak uzak durma, boyun eğme veya savunma saldırısıyla) yönünde olur.  Bu yaklaşım zorlu duygulardan kaçmamızı sağlamaktansa tersine içine hapseder.  Bugüne kadar  sergilediğimiz tutumdan farklı olarak zorlu duygulara karşı başka bir tutum geliştirmek mümkün.

Anda yaşadıklarımızın bizim üzerimizdeki etkilerini fark ederken normalde vereceğimiz tepki öncesi “1 saniye” kazanırız. Bu “anların” gücü bizim hayatımızı daha farkında yaşamamızı sağlar. 1 Saniyelerimizi nasıl kullanacağımızı dinlemek ve uygulamak üzere 3.Aralık.2016’da hepinizi bekliyoruz.”

VII. Temel Eğitim Sempozyumu

Sempozyumumuz ile ilgili merak ettikleriniz için sağ taraftaki yardım butonuna tıklayabilir yada bilgiislem@tozok.org.tr mail adresine mail atabilirsniz.
Yardım almak için tıklayın